تبلیغات
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا ساز
فضای آزاد - هتلی برای نترس‌ها! + تصاویر
به گزارش خبرنگار باشگاه شبانه باشگاه خبرنگاران جوان، هتل «نیچر وایو اسکایلُج» در کاسکوی پرو دارای 3 کپسول شفاف است که در کناره‌ی کوه در ارتفاع 1312 متری از سطح زمین و بر فراز دره‌ی زیبای «سِکرِد» که زمانی قلب امپراتوری اینکاها بود، احداث‌شده است. رسیدن به این هتل خودش داستان دیگری است اما به‌محض رسیدن، ماجراجویان می‌توانند از نمای فوق‌العاده زیبای این بهشت طبیعی لذت ببرند.

هتلی برای نترس‌ها! + تصاویر 

هتلی برای نترس‌ها! + تصاویر

هتلی برای نترس‌ها! + تصاویر

هر یک از این کپسول‌های معلق در اندازه‌های 24×8 پایی و از چهارچوب‌های آلومینیومی مخصوص و پلی کربنات مقاوم در برابر شرایط جوی ساخته‌شده‌اند. این قالب‌های آلومینیومی سبک اما بسیار مستحکم، به کمک آهن در یک‌سوی کوه متصل شده‌اند و مسئولین هتل مصرند که نگرانی از بابت امنیت آن وجود ندارد. چهار تخت خواب، اتاق غذاخوری بسیار کوچک و یک دستشویی مستقل از ویژگی‌های هر کپسول‌ است. در ضمن هر کپسول را می‌توان برای سکونت حداکثر 8 نفر تنظیم کرد.  

هتلی برای نترس‌ها! + تصاویر

هتلی برای نترس‌ها! + تصاویر

هتلی برای نترس‌ها! + تصاویر

دیوارهای شیشه‌ای به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد تا از نمای تقریباً 360 درجه‌ی دره زیر پایشان لذت ببرند و درعین‌حال از طریق 4 کانال تهویه تعبیه‌شده در کپسول از هوای تازه کوهستان لذت ببرند. البته به‌منظور حفظ حریم خصوصی مسافران روی دیوارهای شیشه‌ای پرده هم نصب‌شده است. 

رسیدن به این هتل سه کپسوله به خاطر ساخته‌شدن در ارتفاع بالا و عمودی بودن برخی مسیرها برای بیشتر جهانگردان غیرممکن است به‌گونه‌ای که فقط کوهنوردان بسیار حرفه‌ای و باتجربه می‌توانند ازآنجا عبور کنند. ازاین‌رو مسئولین هتل مسیری را ساخته‌اند که به یک سیستم امنیتی مجهز است و هرکسی می‌تواند از طریق آن به هتل برسد. بااین‌حال هنوز بازدیدکنندگان باید از نردبان‌های فلزی و پل‌های باریک بگذرند و از کابل‌های فلزی آویزان شوند تا بالاخره به مقصد برسند. 

هتلی برای نترس‌ها! + تصاویر

هتلی برای نترس‌ها! + تصاویر

همان‌طور که احتمالاً حدس زده‌اید هزینه اقامت در این هتل ارزان نیست و شبی 300 دلار است. 


تاریخ : شنبه 5 دی 1394 | 12:14 ق.ظ | نویسنده : AH 7 | نظرات

  • paper | مای بی اف | زرین باکس