تبلیغات
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا ساز
فضای آزاد - شهادت هنر مردان خداست((شهید جانباز سردار حاج محمد جواد حیدری))
x6e6_photo_2016-03-26_14-52-20.jpg
شهادت جانسوز سردار حاج محمد جواد حیدری را تبریک و تسلیت میگوییم
شهید حیدری بعد از حدود30سال درد و رنج ناشی از بیماری شیمیایی و سرطان خون صبح روز دوشنبه مورخ 2/1/1395دار فانی را وداع گفت و به جمع همرزمان شهیدش پیوست
شبکه دوم سیما نیز به احتمال بسیاز زیاد طی یک ماه آینده مستند جانباز شهید سردار حاج محمد جواد حیدری راپخش خواهد کرد 
بیوگرافی مختصر از زندگی نامه وی(شهید جانباز محمد جواد حیدری):
ادامه مطلب را بخوانید....
نام و نام خانوادگی:محمد جواد حیدری
طلوع:16/9/1341((شانزدهم آذرماه سال یک هزارسیصد و چهل و یک))در خرمشهر
شهادت:2/1/1395((دوم فردروین ماه یک هزاروسیصد و نودوپنج))در تهران
شرح مختصری از زندگی شهید جانباز سردار حاج محمد جواد حیدری:
شهید حیدری در سال1341در خانواده ای مذهبی و عاشق اهل بیت(ع)به دنیا آمد.وی از همان کودکی علاقه ای بسیار زیاد به اهل بیت(ع)و بخصوص امام حسین(ع)و امام رضا(ع)داشت.
با شروع انقلاب اسلامی وی با امام خمینی(ره)آشنا شد و تحت تاثیرات تفکرات امام خمینی(ره)قرار گرفت و به جمع نیروهای انقلابی پیوست.شهید حیدری با شروع جنگ مسئولیت بازگشت خانواده به ملایر(شهر پدری)بر عهده داشت و پس از انجام این کار به جمع دوستان و سپاه خرمشهر و پدرش که یکی از مامورین شهربانی قدیم بود پیوست.زمان بازگشت وی خرمشهر از دست رفته بود.شهید حیدری همچون بقیه رزمندگان تحمل حضور نیرو های بعثی را در خرمشهر نداشتند و برای آزادسازی خرمشهر نقشه کشیدند.
در عملیات دوم بیت المقدس بر روی پل نهر عریض که نزدیک شلمچه است،از ناحیه دست چپ و پای راست مورد اصابت مستقیم تیر قرار گرفت و تا صبح عملیات روی پل افتاده بود بطوریکه وقتی ایشان را به عقب برگرداندند،همه فکر میکردند که به شهادت رسیده و وی را در معراج شهدا گذاشتند.اما تقدیر الهی بر این بود که سردار حیدری همچنان زنده باشند.پس از مدتی مسئولین تخلیه شهدا متوجه این امر شدند و ایشان را به بیمارستان نمازی شیراز منتقل کردند
شهید حیدری پس از مدتی در بیمارستان در حالیکه کاملا خوب نشده بود به جبهه بازگشت و در پست های مختلفی همچون جانشینی فرمانده لشکر و...انجام وظیفه کرد و طی همین مدت شش بار از ناحیه های سر،دست،پا،کمر و کتف مورد اصابت تیر مستقیم دشمن قرار گرفت و سه بار هم مجروع شیمیایی شد
شهید حیدری به مجروحیت های کوچکی همچون ترکش ها اهمیت نمیداد،چون بر این باور بود که دردهای کوچک نباید باعث دور شدن از جبهه و مسئولیت ها شوند.
سردار شهید حیدری که در عملیات والفجر هشت مسئولیت های بالایی داشت دوش به دوش دیگر رزمندگان جنگید و در همین عملیات مجروح شد.وی از ناحیه پایین کمر مورد اصابت تیر قرار گرفت و توسط یک بسیجی بنام محمود صدوقی که بعدها دوستان صمیمی شدند به عقب برگرداننده شد و تا شش ماه چهاردست و پا راه میرفت.محمود صدوقی که از بچه های اهل تویسرکان بود شهید حیدری را حدود شش کیلومتر بر روی دوش خود گذاشته بود.
از سال 82 اثرات جروحیت های شیمیایی خودش را نشان داد و وی بارها مورد مداوا پزشکان قرار گرفت.در نهایت تشخصی داده شد که وی به بیماری سرطان خون دچار شده.
شهید حیدری که از وی در خانواده به عنوان نماد کوه صبر یاد میشد به نوعی کلکسیونی از بیماری ها را داشت.وی دیالیز میشد و دو کلیه خود را از دست داده بود.
سرانجام این قضیه از دیماه سال 1394 شروع شد که پزشکان اعلام کردند بیماری وی پیشرفت کرده و به مرحله آخر رسیده.
شهید حیدری سرانجام یک روز پس از تحویل سال1395 یعنی دومین روز از این سال دعوت حق را لبیک گفت و به جمع همرزمان شهیدش و سرور و سالار شهیدان اباعبدالله(ع)پیوست.
مراسم تشییع پیکر مطهر شهید جانباز سردار محمد جواد حیدری 3/1/1395توسط مردم شهرک شهید بروجردی تهران انجام شد.و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاءُ عند ربهم یرزقون

(169 آ ل عمران)

و گمان مبر آنان كه در راه خدا كشته شده اند، مردگانی هستند، بلكه آنان زنده و در بارگاه پروردگارشان بهره مندند.

kgrf_۲۰۱۶۰۳۲۱_۱۸۲۸۲۳.jpg

48yx_۲۰۱۶۰۳۲۳_۱۴۲۷۰۸.jpgتاریخ : شنبه 7 فروردین 1395 | 07:15 ب.ظ | نویسنده : AH 7 | نظرات

  • paper | مای بی اف | زرین باکس